Nákupní košík
Celkem: 0 Kč

Nové materiály pro hojení a prevenci ran společnosti Mölnlycke Health Care

V současné době je kromě prevence proleženin kladen velký důraz také na bezpečné používání materiálů. Pacient by dnes měl mít bez problémů přístup k takovým produktům, které jsou maximálně šetrné k jeho pokožce. S tímto požadavkem také úzce souvisí vývoj flexibilních materiálů, které zajišťují nejen komfort pacientů, ale také minimalizaci napětí a poškození kůže v okolí rány.

Rozšíření sortimentu krytí nás spolu s paní primářkou MUDr. Hanou Bučkovou, Ph. D. vedlo k záměru vyzkoušet nové materiály i u pacientů s EB.

 

Rádi bychom u pacientů, jejichž stav pokožky to dovoluje, zlepšili možnost  fixace krytí v oblasti kloubů a ohybů pomocí nové řady krytí Mepilex Border Flex. Tento Mepilex také  může výrazně pomoci i s odvodem viskózního exsudátu.

1952018118Molnlycke-Mepilex-Border-Flex-Foam-Dressing-L
stažený soubor

Dalším častým problémem u pacientů s EB je fixace elektrod v případě vyšetření na EKG. Zde může pomoct využití krytí Mepitel One. Tato varianta   Mepitelu lepí jen z jedné strany a je vyzkoušeno, že nijak neovlivňuje výsledky vyšetření EKG.

 

Rovněž bychom rádi pro pacienty s EB zajistili, aby i případné operační výkony, které jsou někdy nezbytné, byly bezpečnější. Při operacích se na kůži kolem výkonu vždy používají tzv. samolepící roušky, které mohou rovněž vaši pokožku poškodit. Řešením by bylo použití krytí Mepitel Film. Případné operační výkony bychom rádi učinili bezpečnější pro pacienty s EB pomocí použití silikonových filmových krytí pod klasické samolepící roušky, které se lepí okolo místa chirurgického výkonu, případně místo incizních fólií (fólie na kůži v místě vedení řezu). se Safetac technologií, která zajišťuje minimalizaci traumatu a poškození kůže.

 

pictureprovider

Každý pacient s EB je svým způsobem výjimečný a charakter kožního krytu se liší nejen u jednotlivých typů onemocnění, ale i u každého jednotlivého Motýlka. Je tedy důležité mít neustále na paměti, že co je pro jednoho pacienta výborné řešení, může jinému ublížit. Z tohoto důvodu je při použití výše jmenovaných materiálů nutné být velmi obezřetný a opatrný. Nejsou primárně určeny pro pacienty s EB, přesto mohou některým z vás  výrazně pomoci.

Autor: Mölnlycke Health Care - Mgr. Jana Dvořáková

 

Vyhledávejte v aktualitách

NahoruNahoru
close
Loading...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím