Nákupní košík
Celkem: 0 Kč

EB-Clinet

EB Centrum ČR je členem mezinárodní sítě klinických expertů pro EB, EB-CLINET, která spolu pacienty konzultuje, pravidelně pořádá odborné konference a setkání odborníků na onemocnění EB z celého světa.

EB-CLINET slouží jako platforma pro poskytnutí a sdílení informací, pro vytváření sítí, pro poradenství, pomoc při jakýchkoli otázkách a potřebách týkajících se onemocněníEB.

Motivací pro vznik EB-CLINET byl nerovný přístup lékařské péče v různých zemích světa. Z tohoto důvodu byl v roce 2011 zahájen projekt "EB-CLINET - Klinická síť středisek EB a odborníků". Vzácné onemocnění, jako je EB, vyžaduje sdílení odborných znalostí a zkušeností.

Cíle EB-CLINET:

  • posílení spolupráce mezi zdravotnickými institucemi na celém světě, které již poskytují specializovanou lékařskou péči osobám s EB;
  • nalezení "kandidátských center" pro zdravotní péči v oblasti EB v rámci Evropy i mimo ni a budování znalostí týkajících se EB v rámci těchto center odborných znalostí EB;     
  • vytvoření online komunity a on-line databáze pro nejlepší lékařskou péči v EB.

K dnešnímu dni má rychle rostoucí síť 100 partnerů v 62 zemích světa. Zahrnuje centra EB a individuální experty EB v 25 členských státech EU, 9 zemí mimo EU a 28 zemí mimo Evropu.

EB -Clinet partnerské sítě
Vlajky světa EB Clinet
NahoruNahoru
close
Loading...