Nákupní košík
Celkem: 0 Kč

Aktuální psychologická péče pro pacienty s EB a jejich rodiny

Možná jste již zaznamenali, že DEBRA ČR hledá do svých řad nového psychologa. A možná si řada z vás položila otázku: „K čemu?“
Pokusíme se vám tuto novinku alespoň trochu vysvětlit.

Oproti stávajícímu stavu by nový psycholog měl být stabilním členem týmu, nikoli externím pracovníkem. Psychologická péče se stala pevnější součástí odborných služeb (a snad jižřada z vás ztratila počáteční ostych a obavu z kontaktu s psychologem). Snad jste zjistili, že umět si říct o pomoc nebo o prostor na sdílení svých těžkostí nemusí být známkou slabosti, ale naopak lidskosti a zralosti osobnosti. Proto vznikla potřeba mít psychologa „na plný úvazek“. Je to potřeba již dlouhodobá, ale stále nebyly vhodné podmínky (zejména ze strany byrokratické a legislativní).

Do života současné psycholožky Mgr. Kláry Dvořákové přišel moment velké změny v podobě stěhování. Svoje dosavadní brněnské živobytí stěhuje na konci června letošního roku do jižních Čech a možnost spolupráce s DEBRA ČR bude tedy o něco limitovanější. Rozhodně to neznamená, že bych 30. června odevzdala klíče od kontaktní místnosti a že bychom se již nikdy nepotkali. Určitě se dále bude s klienty DEBRA ČR potkávat na akcích jako je např. letní pobyt, konference, piknik atp.
Nadále je součástí odborného týmu, který pacienty s EB a jejich rodiny může přijet navštívit do místa bydliště, můžou jí kdykoli zavolat nebo se s ní domluvit na osobní setkání v případě potřeby.

Pevně věříme, že nám do cesty přijde ten pravý adept na pozici nového psychologa. Takový, se kterým dokážeme najít společnou cestu.

 

 
terén Klára 2020

Vyhledávejte v aktualitách

NahoruNahoru
close
Loading...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím