Nákupní košík
Celkem: 0 Kč

AMNIODERM® pro pacienty s EB - ověřovací studie

Od roku 2010 se v odborné literatuře začaly objevovat studie zabývající se aplikací lidské amniové membrány na nehojící se chronické rány. MUDr. Hanu Bučkovou, Ph. D. oslovila česká firma BIOHEALING, která vyvinula AMNIODERM®.
Jde o lyofilizovanou amniovou membránu z vnitřního obalu placenty. Produkt AMNIODERM® se užívá k hojení ran, podporuje epitelizaci rány, tlumí bolest, jizvení v ráně, brání suchosti v ráně. V České republice a na Slovensku bylo 1000 kusů Amniodermu aplikováno na rány, výsledky byly uspokojivé.

Co předchází přípravě Amniodermu, aby  byl bezpečný?

Krev dárkyň je před odběrem placenty  testována na přítomnost původců HIV infekce 1, 2, hepatitidu (B, C), lidský T-buněčný lymfotropní virus (HTLV 1,2), Syfilis. Tato vyšetření jsou u dárkyň opakována po uplynutí nejméně 6 měsíců od odběru, výsledky testů musí být opět negativní. 

Poté je očištěná amniová membrána finálně tvarována, natažena na nosič, zpracovaná tak, že může být skladovaná za pokojové teploty až po dobu 5 let.

Kdo se může studie zúčastnit?

Všichni Motýlci, jejichž rána nebude infikovaná a rodiče nebo pacient je ochoten se dostavit na převaz jednou za týden po dobu 2 měsíců. Jako u všech studií je podmínkou k zařazení pacienta splnění vstupních kritérií, jsou dána pravidla, kdo může/nemůže být do studie zařazen.

Kolik pacientů s EB bude zařazeno?

Počítáme se zařazením 10-15 pacientů.

Jaká jsou kritéria pro vstup do studie?

* Diagnostika EB na molekulární úrovni nebo histologicky (Imunohistochemiáckými metodami, elektronovou mikroskopií).

* Věk mezi 1 rokem a 40 lety.

* Ochota dostavovat se na pravidelné převazy 1x týdně. Rána se u pacienta s EB hodnotí na kontrolách při výměně Amniodermu.

* Výskyt  “čistých”, nezhnisaných ran.

Kam se má obrátit zájemce o vstup do studie?

Kdo by měl zájem o studii a splňuje uvedená kritéria, kontaktujte MUDr. Hana Bučková, Ph. D. telefonicky: 532 234 533 nebo 532 234 536

 

Vyhledávejte v aktualitách

NahoruNahoru
close
Loading...