Nákupní košík
Celkem: 0 Kč

Lokální anestetikum při odběru krve

Odběr krve je pro naše Motýlky léta strašákem. Pravdou je, že u těžkých forem EB odběr krve není jednoduchý, navíc končetina před odběrem se musí „zaškrtit“ jinak než u pacientů se zdravou kůží.

Přihlíželi jsme až fobii ze strany rodiny Motýlka. Bojí se  dítě - Motýlek, u kterého strach vyvolává  stav, že „by se u něj krve nedořezal“. Přitom práh bolesti u našich motýlků je posunut výše, tak i často žasnu, že pacient při převazu odmítá tlumivé léky a velké otevřené rány si nechá  ošetřit a bojí se  vpichu jehly při odběru. Ale i rodiče navozují atmosféru strachu a tím negativnímu přístupu k odběru u dítěte přispívají.  Dítě je nervózní, nedostatečně pije již předchozí den, nemluvě v den odběru a uzavírá se začarovaný kruh.

Emla krém

S laskavostí DEBRA ČR, která zakoupí pro motýlky EMLA krém - lokální anestetikum, pacient neucítí vpich jehly při odběru!

A jaký bude postup?

1)      Požádat dopředu sociální pracovnici DEBRA ČR o 1 tubu EMLA krému

2)      Dostatek tekutin: 500 ml od 17. hodiny den před odběrem a minimálně 300 ml ráno v den odběru krve

3)      Před odběrem krve (v místě bydliště nebo v EB Centru ČR) na 30 minut aplikovat do místa plánovaného odběru krve na kůži EMLA krém
         Postup: Nanese se 1 cm krému na kůži, přiloží čtvereček potravinářské fólie, přesto Mepilex lite a oblast se zafixuje obvazem

4)      Na odběr krve vždy mít s sebou atraumatické krytí (Mepilex lite, Transfer). Upozornit zdravotnický  personál, že nelze končetinu „ zaškrtit“ klasickou metodou, nesmí na kůži náplast!

5)      Pozitivní myšlení celé rodiny!! Jde o rutinní výkon, s EMLOU se není čeho bát!

 

 

 

 

Vyhledávejte v aktualitách

NahoruNahoru
close
Loading...