Nákupní košík
Celkem: 0 Kč

Návštěva eurokomisaře Vytenise Andriukaitise v Dětské nemocnici

V pondělí 24. července 2017 navštívil Dětskou nemocnici eurokomisař pro zdraví a bezpečnost potravin Vytenis Andriukaitis. Zavítal do Centra pro vzácná kožní onemocnění a EB Centra Dětského kožního oddělení Pediatrické kliniky FN Brno, která byla v prosinci 2016 přijata do Evropské referenční sítě (European Reference Network) pro vzácná kožní onemocnění ERN-Skin.
Velkou zásluhu na přijetí do této prestižní referenční sítě má především primářka Dětského kožního oddělení Pediatrické kliniky FN Brno MUDr. Hana Bučková, Ph. D., pro kterou jde o obrovské profesní ocenění. Blíže se k tomuto i dalším tématům vyjadřovala např. v rozhovoru dostupném na webových stránkách Fakultní nemocnice Brno.

prim_a_komisar

Z celkového počtu 52 center ERN-Skin byla z České republiky přijata pouze čtyři centra, dvě z Prahy a dvě z Brna, přitom Dětské kožní oddělení bylo uznáno jako jediné z České republiky pro vzácné vrozené vady kůže v celém rozsahu. Toto pracoviště se dlouhodobě zaměřuje na vrozená kožní onemocnění, má vybudován mezioborový tým nejen pro epidermolysis bullosa congenita (EB Centrum), ale i pro jiné genodermatózy. Dětské kožní oddělení rovněž úzce spolupracuje s Centrem molekulární biologie a genové terapie (CMBGT) Interní hematologické a onkologické kliniky, které vyšetřuje devadesát genů pro vrozená kožní onemocnění.

European Reference Network je Evropská referenční síť propojující expertní centra v oblasti vysoce specializované zdravotní péče, která patří k absolutní špičce v oboru jak v základním či klinickém výzkumu, tak v oblasti diagnostiky a organizace péče o pacienty. V roce 2016 se do nově vzniklé sítě expertů přihlásilo více než 1000 pracovišť z 365 univerzitních nemocnic v Evropě, kritéria pro výběr přitom byla velice přísná. Pro Fakultní nemocnici Brno je proto velkou ctí, že do této prestižní sítě těch nejlepších odborných center patří od prosince 2016 také Neuromuskulární centrum FN Brno, Centrum pro vzácná kožní onemocnění a EB Centrum Dětského kožního oddělení Pediatrické kliniky FN Brno.

Vyhledávejte v aktualitách

NahoruNahoru
close
Loading...