Nákupní košík
Celkem: 0 Kč

Návštěva specialistů na letním pobytu DEBRA ČR

Léto je ideálním obdobím na výjimečné události a neobyčejné akce. Jednou z nich bylo nepochybně i setkání Motýlků se specialisty trochu netradičně, a to mimo ambulanci – konkrétně na letním pobytu DEBRA ČR na Vysočině. A aby jich na jeden den nebylo příliš, dojížděli za pacienty s nemocí motýlích křídel po celý týden.

Jako první nás návštěvou poctily tři ženy: zubní lékařka – MDDr. Petra Nevoránková a fyzioterapeutky – Jana Pařízková a Milada Loubová. Paní doktorku Nevoránkovou nešlo jen tak přehlédnout. Nosila s sebou totiž velký model chrupu. Díky němu měli rodiče s dětmi hravou cestou možnost zjistit, zda provádí zubní hygienu tak, jak by se mělo. Došlo i na otázky týkající se vhodných kartáčků, past či jiných pomůcek. S fyzioterapeutkami jsme se trochu zapotili, neboť si pro nás připravily jógu pro děti na téma Procházka v ZOO. Pomocí rozličných poloh jsme napodobovali zvířata a krásně se u toho protáhli.

V úterý byla hlavní hvězdou Mgr. Petra Mařádková, která si pod svá křídla nevzala děti, ale rodiče. Paní Mařádková je psycholožka a akreditovaná integrativní koučka. Rodiče tak měli jedinečnou možnost dozvědět se nápadité a podnětné informace ze světa koučování dětí. Nepředstavujte si však prosím žádné příkazy a rozkazy. Právě naopak. Paní Mařádková rodičům velice nenásilnou formou radí, jak naučit děti, aby zažívaly úspěch, posilovaly své sebevědomí, a přitom se učily, že všechny potíže mají své (často jednoduché) řešení.

Středeční den nám pomohla rozzářit MUDr. Tereza Pinkasová, která se u dětských pacientů s EB věnuje problémům týkající se zažívacího traktu. Paní doktorka je tohoto času na mateřské dovolené a osobní setkání tedy bylo velice příjemným zpestřením.

Poslední den byl nejplodnější, neboť nás navštívili hned tři specialisté různého zaměření.

Psycholog – pan Vašek Mandovec, klinická genetička – MUDr. Renata Gaillyová, Ph. D. a dermatoložka, zakladatelka klinického EB Centra MUDr. Hana Bučková, Ph. D.
Pan Vašek Mandovec umožnil zájemcům vyzkoušet si Smysluplné rozhovory v praxi a povyprávět si tak o věcech, které byly až do této chvíle nevyřčené. Neopomněl ani na praktické tipy a rady ze světa meditace. Paní primářky jako vždy vnesly do závěrečného dne úsměvy a umocnily tak krásný pocit z celého pobytu.

Rádi bychom na závěr srdečně a upřímně poděkovali všem specialistům, kteří za námi přijeli a pomohli nám tak udělat letní pobyt ještě lepším. Moc si toho vážíme!

Vyhledávejte v aktualitách

NahoruNahoru
close
Loading...