Nákupní košík
Celkem: 0 Kč

S nemocí motýlích křídel do školek a škol

Máme začátek listopadu a již dva měsíce vaše dítě školou povinné navštěvuje MŠ či ZŠ.

S nástupem do mateřské nebo základní školy začíná nová životní etapa. Dětské prostředí už není tvořeno jenom mámou, tátou, sourozenci a dalšími příbuznými jako je babička s dědou nebo tety a strýcové. Do dětských životů vstupuje paní učitelka a celý školský systém se svým způsobem hodnocení, nároky, požadavky, povinnostmi…a zejména noví lidé, se kterými by měly navázat nové vztahy.

Vstup do školního světa může být i pro zdravé dítě opravdu velmi náročný. Některé děti umí být na jakékoli odlišnosti od normálu u svého okolí velmi kritické a děti, které se něčím liší (nosí rovnátka, brýle, mají kompenzační pomůcky), striktně odmítat. Často je to způsobeno tím, že nemají dostatek informací a tím pádem je pro ně odlišnost u jejich spolužáků ohrožující, neboť budí silné emoce. Projevy nemoci motýlích křídel jsou v tomto ohledu typickým představitelem takové reakce. Rány na kůži a omezení, která s sebou nemoc nese, jsou pro zdravé děti velkou neznámou. Často se kontaktu s nemocným dítětem bojí a izolují jej. Zapojení do kolektivu, kamarádi a vztahy obecně jsou ale nedílnou součástí úspěchu ve škole.

DEBRA ČR proto nabízí krátké programy pro děti, učitele a další zaměstnance základních nebo mateřských škol, které vaše dítě navštěvuje.
Cílem není předat vyčerpávající dávku informací, které si kdokoli může najít např. na webových stránkách DEBRA ČR. Jde spíš o zážitkovou formu programu, při kterém bychom rádi pracovali s těmi pocity, které nejvíc ovlivňují navazování vztahů. Zároveň to jsou ty pocity, které možná spousta z vás zažila u svého okolí: strach (z neznámé nemoci, z nákazy, z ublížení), zvědavost, stud, odpor, ale taky soucit, vstřícnost, atp.

Další možností podpory vašeho dítěte ve školním prostředí jsou vzdělávací tiskoviny.
Slouží především pro pochopení nemoci pro jejich nové kamarády/kamarády.

Nyní jsou vám k dispozici:

  • Odvážný Honzík - příběh chlapce, který má nemoc motýlích křídel a chce si hrát s ostatními "zdravými" dětmí
  • Pichlavé omalovánky - ukazují, jak pro děti s nemocí motýlích křídel vypadá svět kolem nás

Jestliže si tiskoviny nemůžete osobně vyzvednout v DEBRA ČR, rádi vám je zašleme poštou.

V případě zájmu o edukativní program či tiskoviny kontaktujte Mgr. Kláru Dvořákovou 

Vyhledávejte v aktualitách

NahoruNahoru
close
Loading...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím