Nákupní košík
Celkem: 0 Kč

Stanovisko DEBRA International a očkování pacientů s EB

DEBRA ČR patří do mezinárodního uskupení DEBRA International, které se celosvětově věnuje pomoci lidem s nemoci motýlích křídel. V souvislosti aktuálním děním vydala DEBRA International stanovisko k očkování pacientů s EB:

DEBRA International se řídí radami a doporučeními ERN-Skin (Evropská referenční síť pro vzácná kožní onemocnění) pro vakcínu proti COVID-19 pro pacienty s dědičnou epidermolysis bullosa (EB simplex, dystrofická EB, junkční EB, EB Kindlerové). Neexistují žádné důkazy o tom, že by se lidé s EB měli očkování proti SARS-CoV-2 vyhnout. Očkování se důrazně doporučuje u pacientů se všemi typy EB, zejména u pacientů s rozsáhlým postižením kůže, sliznic a vnitřních orgánů, dále pak u pacientů se systémovými komplikacemi, jako je mimo jiné podvýživa a kardiomyopatie. Pacienti s EB, kteří mají jakékoli dotazy nebo obavy ohledně očkování, se mohou poradit se svým praktickým lékařem a s odborným garantem klinického EB Centra.

DEBRA International, Vídeň, Rakousko

  DEBRA ČR | organizace pro pacienty s nemocí motýlích kříde

 

 

Vyhledávejte v aktualitách

NahoruNahoru
close
Loading...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím