Nákupní košík
Celkem: 0 Kč

Tramvaj s motýlími křídly v ulicích Brna

Nezisková organizace DEBRA ČR slaví 15 let. Za tuto dobu provedla spolu se specializovaným klinickým EB Centrem při FN Brno doslova revoluci v péči o lidi s tzv. nemocí motýlích křídel.
Pacientům se věnují odborníci klinického EB Centra ve FN Brno už od roku 2001. O tři roky později, po založení organizace DEBRA ČR, byla zajištěna komplexní péče o pacienty s tímto vzácným onemocněním. Právě komplexnost, systematičnost a široké spektrum služeb umožňuje organizaci DEBRA ČR pomáhat na vysoké, doslova světové úrovni.

tramvaj 15letá DEBRA

Péče o lidi nemocí motýlích křídel se stále rozvíjí a modernizuje, ale jede pořád ve stejných kolejích. Stejně jako tramvaje Dopravního podniku města Brna, který slaví v tento rok 150 let od svého vzńiku. Právě tyto paralely svedly dvě významné brněnské organizace ke společným oslavám.

Slavnostní křest tématické tramvaje, která bude po dobu jednoho roku v Brně připomínat, jak je důležitá pomoc a podpora lidem s nemocí motýlích křídel, proběhla v rámci Streetparty 150 v sobotu 31. 8. v 15 hodin a 15 minut,  na ulici Lidická u Lužáneckého parku. Organizaci DEBRA i nové tramvaji přišla popřát i primátorka města Brna, paní primářka Bučková, která je jednou ze zakladatelek DEBRA ČR nebo ředitel společnosti HARTMANN-RICO, která se na vzniku tramvaje podílela.

20190831_141141

Své patnáctiny oslaví DEBRA ČR i benefičním koncertem Tomáše Kluse, který se uskuteční 11.9. v divadle Husa na provázku. Lístky na koncert je možné zakoupit prostřednictvím portálu goout.cz. Výtěžek ze vstupného je celý věnován na financování projektů, kterými DEBRA ČR efektivně zvyšuje kvalitu života svých pacientů.

IMG_0009

Vyhledávejte v aktualitách

NahoruNahoru
close
Loading...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím